Hochkar, ForsterAlm a Königsberg - lyžování v dolnorakouských Alpách

15.01.2006 (tta) — Lyžování

V pátek 20. ledna 2006 vyrážíme se známými na lyžovačku do Rakouska. Bydlet budeme u sedláků na statku a lyžovat v uvedených lyžařských střediscích.

Kamarád Petr z rakouského Waidhofenu, kterého navštívíme, se už na nás těší. Prý vždycky přivezeme krásné počasí. Asi má pravdu – v Rakousku už jsme byli lyžovat mnohokrát a vždy bylo počasí jak z katalogu od Fischera (akorát místo palem zasněžené smrky).

Bydlení

Bydlet budeme na statku Klause a Elisabety Kloimwiederových na loukách nad Ybbsitzem. Jejich Neues Haus je krásně opravený, spíše znovupostavený (neboť vyhořel) a nabízí velmi rodinnou a přátelskou atmosféru ve dvou prázdninových bytech. Oba mají svou vlastní sociálku, ten větší pak i velkou kuchyň s jídelnou. Ta je kompletně zařízená, takže není třeba s sebou vůbec nic brát.

Příjezd

Z Vídně po dálnici A1 směr Linz až do Amstettenu. Je lepší sjet až na druhém sjezdu do Amstettenu, tuším, že je označen Amstetten West a od toho prvního je dost daleko. Pak se vydáme směrem na Waidhofen an der Ybbs. Projedeme nákupním předměstím Amstettenu a malebným údolím asi po třiceti kilometrech dojedeme až do Waidhofenu. Ten je třeba projet směrem na Ybbsitz a kousek za Waidhofenem, za kruhovým objezdem u prodejny motorek doleva přes mostek a pak nahoru. Zatím jsme vždy vyjeli bez řetězů, ale nikdy nebylo tolik sněhu.

Poznámka: Schwarzenberg je síť ulic, která má asi 20 km. map24.de neumí v této oblasti čísla domů. Proto je zobrazená poloha o kousek vedle té skutečné.

 

Lyžování

Hochkar

Nejdražší, největší a nejvýše položené středisko je asi třicet kilometrů od statku. Nabízí alpský vysokohorský ráz, asi 18km sjezdovek a o víkendech i spoustu lidí – především Čechů.

středisko (v češtině)mapaceník

ForsterAlm

Od našeho statku asi deset kilometrů. Má asi jen o dva kilometry sjezdovek méně než Hochkar, pouze jednu čtyřsedačku, ale zato je nejlevnější a bezva pro děti.

střediskomapaceník (PDF)

Königsberg

Pouze kotvové vleky, ale velmi malebné a členité sjezdovky. Asi patnáct kilometrů daleko. Ceny jako na ForsterAlmu.

střediskomapaceník

Komentáře

noEXP napsal 06.03.2006 v 22:36:

ten překlad jste dělal sám? marně se pokouším o překlad Nucleuse a zatím žádné výsledky

Přidat komentář

:

:
: