Začínáme na vlastní doméně

12.01.2006 (tta) — Pel-mel

Po problémech s umístěním našich stránek na webzdarma.cz jsem se rozhodl situaci řešit radikálně. Zakoupil jsem doménu „beranionline.com“ a nyní se pokouším sem přesunout i naše staré cestopisy. Ještě to chvilku potrvá, tak mějte prosím strpení.

Vše začalo v roce 2004. Tehdy jsem pojal úmysl informovat příbuzenstvo a přátele o naší cestě obytným autem po Evropě prostřednictvím on-line internetové reportáže. Náš první web s názvem Alpy 2004 jsem spáchal za použití HTML tabulek (každý nějak začínal) a umístil jej na adresu berani.aktual­ne.cz.

Pár úplně cizích lidí naše vyprávění inspirovalo, třeba k návštěvě švýcarské Technoramy. A tak po roce přibyla další série článků, tentokráte o cestě k Atlantskému oceánu (no prostě do Holandska). To už jsem použil redakční systém Nucleus.

Ale koncem roku 2005 se stala nemilá věc: doména aktualne.cz změnila majitele a naše stránky se najednou ocitly na adrese berani.xf.cz, což, jak jistě sami uznáte, není adresa nikterak pěkná. Naše stránky byly dokonce nějakou dobu mimo provoz.

Konečně ve vlastním

A tak jsem se rozhodl „pustit chlup“: zakoupil jsem doménu www.beranionli­ne.com a umístil ji na servery Českého hostingu, jehož služby a ceny se mi moc líbí. Doufám, že tato konfigurace už nějakou dobu vydrží.

A proč jsem zvolil adresu www.beranionli­ne.com ? Všechny ‚hezčejší‘ jména už jsou obsazena a navíc domény .cz byly v té době výrazně dražší než .com.

Nejbližší budoucnost

Naše nové stránky jsou již funkční (což poznáte třeba i podle toho, že čtete tyto řádky), ale stále ještě mě čeká spousta práce. Třeba změnit vzhled stránek – ta standardní žlutá je dost hrozná. Doplnit stálý obsah: takové to „O nás“, „O těchto stránkách“, „Kontakt“, však víte.

Do letních prázdnin musí být vše hotovo. Hrozí totiž další online reportáž z cesty obytným autem. A kam? Neprozradím. Ne že by to bylo tak tajné – my to zatím prostě nevíme…

P.S.: Zatím jsem zakoupil tlustého průvodce Norskem (knihu, pochopitelně); žena pak neméně objemného průvodce Francií (taktéž knihu). Tož uvidíme.

Komentáře

žádný komentář

Přidat komentář

:

:
: